ULTIMATE SPORT – ULTIMATE GAME

Sport nebo hra?  … z obojího to nejlepší …

.
.
.
.
.
.

Cílem je sebrat v terénu co nejvíce bodů. Nezáleží na čase, ten je daný. Takže si běháte po lese jen s mapou a nejlepším parťákem, kterého jste zrovna sehnali. Postupujete od libovolné kontroly k libovolné kontrole, kocháte se místy, kam byste se normálně nedostali a opájíte se naivní představou, že zrovna vy jste si naplánovali ten nejlepší postup, abyste nabrali co nejvíce bodů a minimum kilometrů. Takže je to sport nebo hra? Od každého kousek.

Jakého parťáka? To poběžím s někým?

Běhá se to v týmech v počtu 2-5 závodníků. Můžou běžet spolu chlapi, holky nebo si to namixujte. Svou kategorii si tu najdou všichni.

A je to vůbec pro mne?

Zajímám se pouze o extrémní závody.

Rogaining je součástí České Asociace Extrémních Sportů. Pokud ho pojmete extrémním způsobem, poběžíte 24 hodin težkým terénem, nebudete spát, nesmíte se ztratit, a ještě musíte stále myslet na to, že sbíráte body. Sáhnete si na dno svých fyzických i mentálních sil.

Mám rád pohodový výběh, nic víc, nic míň.

Krása Rogainingu spočívá v tom, že si naplánujete postup podle svých možností – tedy jakou vzdálenost a převýšení chcete zdolat a kolik času tomu chcete dát. Dejte si klidně par hodin pohodového běhu. A pořád můžete vyhrát!!!

Miluju Selfie

A máte už selfíčko z nějakého Mistrovství republiky s kvalifikací na Mistrovství světa, z extrémního závodu na 24 hodin? A navíc úplně pohodovým tempem – to ale nemusí nikdo vědět:o) A pořád můžete vyhrát!!!

Už nám není dvacet

Ideál. Přihlašte se do kategorie Veteráni nebo Superveteráni. Na závodech nebývají výjimkou ani závodníci ve věku 80 let. A mezi námi, veteráni velmi často převálcují mlaďochy nejen výdrží, ale především lépe naplánovaným postupem a zvolenou strategií.

A pořád můžeme vyhrát ???

Závod se odehrává na ploše asi 300 km2. Občas se tak stává, že nadupaný borec přecení své síly a nestihne se vrátit v časovém limitu. Pokud se to stane všem před vámi, máte to v kapse. Navíc budou v kategoriích OPEN vyhlášeni nejlepší týmy Nováčků, kteří tento typ závodu ještě neabsolvovali.

Jak je to vlastně s těmi body?

Hodně zajímavě. Aby to celé nebylo tak jednoduché, mají jednotlivé kontroly rozdílný počet bodů. Musíte tedy zvažovat kam se vyplatí jít a co raději vynechat. Kontrolu poznáte podle bílooranžového „lampionu“ a průchod si označíte pomocí elektronického čipu.

.

A jak ty kontroly najdeme? 

Dvě hodiny před startem dostanete mapu, kde jsou všechny kontroly zakresleny a označeny počtem bodů. Máte tedy dost času si rozmyslet optimální postup právě pro vás. POZOR, při závodě nesmíte v žádném případě použít GPS navigaci. Pouze mapu a buzolu. Nemějte ale strach, v terénu je dost cest, podle kterých se na mapě určitě najdete.

Trochu unavený?

Rogaining můžete absolvovat v kuse bez zastávky, nebo si postup naplánovat tak, abyste se po nějaké době vrátili do centra závodu. Zde vám pořadatelé připravili občerstvení a také tu máte postavený vlastní stan. Můžete tedy lehce zrelaxovat, nebo se prospat než poběžíte dál.

.

Pořád není všechno jasné? Váháte nad něčím?

Klidně se zeptejte, napište nám nebo zavolejte a my tady vyvěsíme odpověď i s nějakým pěkným obrázkem.