Pokyny zveřejněny

Zveřejnili jsme pokyny. Pečlivě si je prostudujte, zejména kapitoly zvláštní mapové symboly a možné nástrahy v terénu.

Kopce závodního prostoru jsem si pro sebe překřtil na „Malé Beskydy“. Moravskoslezské pohoří mi připomínají nejen svou strmostí, ale také názvy vrcholů. Kromě podivně znějících jmen, jako např. Matrý, zde narazíte i na Lysou horu :-). Přejeme vám, abyste jejich svahy zdolávali s úsměvem na rtu.

Možnost půjčení čelovek Lucifer

Domluvili jsme možnost půjčení omezeného počtu čelovek Lucifer typu M4/M5 a S. Zájemci o zapůjčení nechť se ozvou na email tojnar@gmail.com. K dispozici bude cca 15 kusů, kdo dřív přijde…

Lampu si můžete vyzvednout po zaplacení půjčovného 50 Kč na prezentaci. Více informací o čelovkách (světelný výkon, výdrž) najdete na stránkách výrobce www.luciferlights.net.

V pondělí 24. 6. po poledni ukončíme příjem přihlášek přes elektronický systém na webu, a do vyprodání map už budeme přijímat přihlášky za zvýšené startovné. Oslovit nás můžete buď emailem, nebo přímo na shromaždišti.

S produkty Biofarmy Babiny za vítězstvím

Ti, kteří se rogainingu a jiným ultravytrvalostním sportům věnují delší dobu, vám jistě potvrdí, že během závodu si kromě dodržování pitného režimu musíte pohlídat též pravidelné doplňování energie.

Nezkušení závodníci velmi často jedí co nejméně, aby „ušetřili čas“. Odůvodnění se najde vždycky: přece nebudu sundávat batoh v dešti, počkám až na další kontrolu, pak na další atd. Časem člověk zjistí, že nemá na nic chuť, a vlastně ani „nemá hlad“. Jenže, když po tělu chcete, aby víceméně celý den strávilo ve vytrvalém pohybu, musíte mu dodat nějaké živiny.

Léty prověřená zkušenost říká, že absolvovat čtyřiadvacetihodinovku pouze na čokolády a sladkosti prakticky nejde. Proto se vyplatí někdy v čase večeře, kdy už vám čokolády a gely lezou krkem, dopřát si něco vydatnějšího. Pokud si během našeho závodu naplánujete návštěvu Hash House, máte vystaráno. Personál biofarmy Babiny pro vás navaří výživnou hovězí vývar, dršťkovku a guláš. Ochutnat můžete také jejich hovězí bioklobásu, a na cestu si pak můžete nabrat třeba sušené plátky masa nebo ovoce, které se vyrábí přímo v prostorách biofarmy.

Týmy, které neznají návratu, si buď doma předem připraví vlastní rohlíky či chleby obložené sýrem, šunkou či salámem, nebo si prostřednictvím e-shopu mohou objednat místní klobásy, sušené maso i ovoce.

Sušené plody do sebe většinou dostanete i tehdy, kdy už nic jiného do sebe nenarvete, což se obvykle stává v průběhu druhého dne závodu.

Bioprodukty si samozřejmě můžete odvézt i domů, stačí si je v e-shopu objednat a vyzvednout kdykoli během víkendu v prodejně. Kromě již zmíněných položek si můžete zakoupit také hovězí vývar, jablečný biomošt či třešňový kompot.

Účastníci MČR 2019 mohou využít dvacetiprocentní slevu. Takže i když náhodou nezvítězíte při závodě samotném, nákup bioproduktů farmy Babiny znamená výhru nejen pro vaše chuťové buňky, ale i pro vaše zdraví.

Radosti a strasti Velikonočního pořádání

Pochůzky v terénu odhalily, že většina luk, které byly v původních mapových podkladech holé, mezitím zarostly. Spoustu zimních večerů jsem strávil obkreslováním nových okrajů lesa a doplňováním křovin a remízků z ortofotek. Jenomže na jaře nám některá místa „odlesnil“ křovinořez a nezbylo než zase překreslovat.

Kromě zpřesňování mapy jsme začali lístečkovat kontroly. Nafotil jsem pro vás pár fotek.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑